Łóżko

VIVO

Łóżko

GAMMA 3

Łóżeczko pediatryczne

SMILE

Łóżeczko noworodkowe

MATRIS

Łóżka

ALFA ORAZ BETA

Łóżko

BOTERO

Łóżko VIVO

Dzięki dokładnym badaniom nad ergonomią, łóżko VIVO zostało zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę personelu pielęgniarskiego i stworzyć wygodne i odpowiednio wyposażone “miejsce opieki” nad pacjentem.

VIVO to łóżko elektryczne do intensywnej opieki medycznej, o 4 ruchomych segmentach, z regulacją wysokości przy pomocy wysokowydajnych kolumn teleskopowych. Leże łóżka wyposażone jest w opatentowany, INNOWACYJNY SYSTEM PAS (zapobiegający ześlizgiwaniu się pacjenta), który KOMPENSUJE SPYCHANIE pacjenta w kierunku nóg łóżka. Szczyt po stronie nóg posiada zintegrowany, wielofunkcyjny ekran dotykowy do sterowania regulacją leża i systemem pompowania materaca powietrznego VI•MAT oraz systemem ważenia pacjentów VI•WEIGHT.

Materac powietrzny jest pompowany przy pomocy sprężarki wbudowanej w szczycie od strony nóg, co ułatwia czyszczenie i zmniejsza całkowite wymiary instalacji doprowadzającej powietrze do materaca. Dzięki funkcji przechylania bocznego, możliwe jest programowanie leczenia rotacyjnego dla pacjentów z komplikacjami płucnymi. Wszystkie elementy sterujące są rozmieszczone w sposób ergonomiczny i oznakowane w sposób intuicyjny ikonami łatwo zrozumiałymi zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjenta.

Przechylanie na boki jest zaprogramowane tak, aby odbywało się przy optymalnej wysokości łóżka, co zapewnia wygodny dostęp w celu opieki nad pacjentem. Przechylanie na boki działa przy podniesionych barierkach bocznych, aczkolwiek możliwe jest wyłączenie takiego zabezpieczenia przy pomocy dotykowego panelu sterowniczego. Zabezpieczenie zostanie automatycznie aktywowane po upływie ustalonego czasu. Przechylaniem na boki można sterować przy pomocy pedałów, co ułatwia operatorowi opiekę nad pacjentem. Pulpit sterowniczy umożliwia również programowanie funkcji terapii rotacyjnej.

Przechylanie leża na boki zwiększa ergonomię czynności wykonywanych przez personel medyczny, ponieważ pacjent może być ułożony na którejkolwiek stronie przy minimalnym wysiłku. Dzięki temu personel pielęgniarski może przeprowadzać czynności na pacjencie bez schylania się, zapobiegając urazom w miejscu pracy. Regulacja przechylenia bocznego może być sterowana z panelu dotykowego, przy pomocy przycisków sterujących wbudowanych w barierki boczne lub przy pomocy pedałów sterujących.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżka VIVO

POBIERZ KATALOG

Łóżko Gamma 3

Łóżko, elektryczne sterowanie funkcjami, 4-segmentowe, leże pod materac wypełnione tworzywem ABS, regulacja ustawienia wysokości leża za pomocą pokrętła ze wskaźnikiem, ruchomy segment oparcia pleców, funkcja elektrycznej regulacji pozycji Trendelenburga/anty-Trendelenburga, zintegrowane przedłużenie leża, akumulator w pakiecie.

Rama podstawy wykonana jest ze spawanych stalowych rurek pokrytych powłoką epoksydową. Pośrednia rama łóżka stanowiąca oparcie dla leża może pomieścić 4 segmenty i rozkładane lub przesuwane poręcze; po obydwóch stronach pośredniej ramy znajduje się metalowy uchwyt na akcesoria z dwoma ruchomymi przesuwnymi haczykami plastikowymi, z których każdy może utrzymać 3kg. Rama zaopatrzona jest w odpowiednie gniazda na wyciąg dla pacjenta i na wysięgniki do płynów infuzyjnych w 4 rogach łóżka. Za regulację wysokości odpowiadają 2 sterowniki o niskim napięciu elektrycznym (24 V), aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo podnoszenia 260 kg. W standardzie łóżko wyposażone jest w układ sterowania z przyciskami dla pacjenta i panel sterowania dla operatora SUPERVISOR do wyłącznego użycia przez wykwalifikowany personel.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżka Gamma 3

POBIERZ KATALOG
Łóżeczko pediatryczne

Smile

Łóżko dziecięce elektryczne, 3-segmentowe,z regulacją wysokości przy pomocy dwóch kolumn z napędem silnikowym.

Podstawa dolna z rurek stalowych z proszkową powłoką epoksydową, z czterema kołami bliźniaczymi Ø 150 mm, z centralnym hamulcem. Leże z termoformowanego ABS, z mocowaną na stałe osłoną z HPL na przesuwnej sekcji nóg. Leże ma długość 158 cm i może być elektrycznie wydłużone do 198 cm. Szczyty z masywnego, kolorowego tworzywa sztucznego. Zdejmowany szczyt od strony głowy. Łóżko jest wyposażone w dodatkowy akumulator. Oparcie pleców wyposażone w dźwignie CPR po obu stronach łóżka. Segment nóg regulowany ręcznie, z dużą ilością pozycji ustalanych na zębatce; Regulacja segmentu nóg niezależna od stanu wydłużenia leża.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżka Smile

POBIERZ KATALOG
Łóżeczko noworodkowe

Matris

Łóżeczko o konstrukcji wykonanej z polietylenu, z pionowo opuszczanymi, miękko wyłożonymi bokami z przezroczystego pleksiglasu, nietoksycznymi i niełamliwymi, zdejmowalnymi w celu czyszczenia.

Kojec laminowany, z regulacją pozycji Trendelenburga i anty-Trendelenburga, z otworami wentylacyjnymi od dołu i tabliczką na dane po obu stronach. Podstawa jezdna ze stali lakierowanej proszkowo i osłoną ABS na 4 podwójnych kółkach samonastawnych Ø 4 mm, odblokowywanych przy pomocy rączki zintegrowanej z konstrukcją, w celu automatycznego blokowania kół łóżeczka. Regulacja wysokości za pomocą pompy gazowej poprzez uchwyty po stronie głowy i po stronie nóg, obsługiwanymi przez operatora i/lub matkę leżącą w swoim łóżku.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżka Matris

POBIERZ KATALOG

Alfa oraz Beta

Łózka z serii Alfa są łóżkami o stałej wysokości, których wyróżniającą się cechą jest łatwość użytkowania, przy jednoczesnym zapewnieniu pacjentom wygody typowej dla łóżek firmy Malvestio. Nowe łóżko z serii Beta zaprojektowano tak, aby spełniało wymagania oddziału szpitalnego, nie zapomniano również o wygodzie pacjentów. Funkcja AUTOREGRESJI segmentu pleców UŁATWIA ODDYCHANIE dzięki zmniejszeniu ucisku w okolicach splotów nerwowych, zwiększa wygodę pacjenta, redukuje nacisk pacjenta na materac, działając przeciwodleżynowi, a także ZAPOBIEGA ZEŚLIZGIWANIU SIĘ PACJENTA w nogi łóżka, co eliminuje konieczność ciągłego poprawiania pacjenta na łóżku przez personel medyczny. Segment ud posiada mechanizm bezpieczeństwa, zapobiegający ruchowi przeciwskrętnemu kolan. Łóżko może być wyposażone w uchylne lub chowane barierki boczne.  Dzięki funkcji autoregresji oparcie pleców cofa się automatycznie, ułatwiając oddychanie poprzez zmniejszenie ucisku w okolicy splotów nerwowych pacjenta, a także zapobiegając ześlizgiwaniu się pacjenta w nogi łóżka. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą pedału dostępnego po obu stronach łóżka, natomiast pozycja Trendelenburga jest regulowana mechanicznie, przy pomocy mechanizmu zapadkowego.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżek Alfa oraz Beta

POBIERZ KATALOG

Botero

Łóżko elektryczne z 4-segmentowym leżem regulowanym w dwóch szerokościach, 102 cm oraz 122 cm. Możliwość regulacji końców łóżka w zależności od szerokości konfiguracji leża. Elektryczna regulacja oparcia pleców i ud. Regulacja podnóżka zsynchronizowana ergonomicznie z regulacją podparcia ud.

Zintegrowana funkcja wydłużania leża maksymalnie o 180 mm. Rama nośna wyposażona w gniazda na statywy infuzyjne i wysięgnik dla pacjenta. Regulacja wysokości przy pomocy dwóch wysokowydajnych siłowników elektrycznych, zapewniających bezpieczny udźwig do 400 kg. Panel sterowania operatora z dedykowanym oprogramowaniem, do użytku wyłącznie przez wyspecjalizowany personel, z blokadą funkcji przycisków na panelu pacjenta. Łóżko jest wyposażone w dodatkową baterię akumulatorową, umożliwiającą zerowanie siłowników i/lub regulację pozycji Trendelenburga w nagłych przypadkach, także podczas przemieszczania łóżka lub w przypadku braku zasilania sieciowego. Funkcja autoregresji zapewnia, że podczas regulacji oparcie pleców cofa się automatycznie o 11 cm w celu kompensacji spychania pacjenta w nogi łóżka.

Sprawdź wszystkie funkcje i zalety łóżka Matris

POBIERZ KATALOG

Sprawdź jeszcze:

Fotele
i wózki leżące

Szafki
przyłóżkowe

Ginekologia
i blok operacyjny